fbpx

40 Pin 15.6 Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli Fiyatı Ne Kadar?

Ekran Fiyatları Ne Kadar

40 Pin 15.6″ Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli Fiyatı Ne Kadar?

Laptop ekranları genellikle ev fiyatları ve kaliteleri açısından çokça değişiklik arz etmektedir genellikle pin sayısına göre ve marka model çeşitlerine göre çok çok fiyat bulunmaktadır. Piyasada en çok kullanılan belli başlı laptop ekranları bulunmaktadır. Bunların içerisinde çok çay yaygın olan bir ekran türü ise 40 pin standart ekran türleridir. Genellikle piyasadaki laptopların % 80 inde bulunan bu standart ekran neredeyse bütün bilgisayar firmalarında bulunmaktadır. Üretim yeri genellikle Çin olan ve Türkiye’ye ithalat yoluyla gelen bu ürünler Çin piyasasına göre ve borsasına göre hızlı bir şekilde değişiklik göstermektedir. Anlık olarak fiyatı değişen bu ekranların şu andaki fiyatı Ortalama 55 $ + KDV olarak görülmektedir. Anlık fiyatlarımızdan haberdar olmak için bizimle iletişime geçip güncel fiyatı alabilirsiniz.

40 Pin 15.6″ Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli ne demektir?

40 Pin 15.6 Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli giriş soketi

Genellikle piyasada bulunan ekranların %80 kısmı bu ekranlardan olduğunu söylemiştik. Lcd led Notebook ekranları bilindiği gibi önceleri likit kristal ürününden yapılmaktaydı. Şuan üretilen ürünler led olmakla birlikte önceki lcd paneller artık aslında kalmamıştır. Fakat insanların diline kolay geldiği için lcd ekran kelimesini hala kullanmaktalar. Netice itibari ile kullanıcıların pek bilmediği ancak bilgisayar firmalarının özellikle laptop teknik servis firmalarının teknik servis hizmeti yaptıkları için bilmeleri gereken kelimelerden biri olduğu için hangi ekranın kaç pin olduğunu ve hangi laptop ürünün hangi ekranı kullandığını bilmeleri gerekmektedir.

40 Pin 15.6 Standart

Notebook ekran bağlantı noktasında bulunan pinler sayılmaktadır. Bu konektör de bulunan pin sayısına göre 30 Pin, 20 Pin veya 40 Pin gibi kelimeler kullanılmaktadır. Herkesçe bilinmeyen (az öncede belirttiğimiz gibi) bilgisayar ve laptop teknik servis firmalarının bilmekle yükümlü olduğu bu pin meselesi aslında sol tarafta görünen resimdeki gibi bariz bilinen bir meseledir.

40 Pin 15.6″ Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli 2. El Çıkma ve Kullanılmış Bulunur mu?

2. El ve ikinci el olarak laptop ekranı genellikle çıkma ürün satan firmalarda bulunmaktadır. Lcd ekranların çokça bozulmadığı bilinen bir gerçektir. Hatta 40 Pin 15.6″ standart led lcd laptop ekran paneli bilgisayardaki en son bozulan bir parçadır. Hatta bilgisayardaki ilk bozulan parça hard disk ürünü ile anakart olarak bilinmektedir. Bundan dolayı 40 Pin 15.6″ standart led lcd ekranların çok bozulduğu bilinmemektedir. Bu açıdan biz net bir şekilde söyleyebiliriz ki şuana kadar ekran panellerinin sadece 1 veya 2 tanesi kırılma dışında bozulmuş olup kendi kendine bozulmuştur. Bundan dolayı 40 Pin 15.6″ standart led lcd laptop ekran paneli seçimi yaparken tabiki 2. el ürün seçebilirsiniz. Ancak o ekran fiyatlarıda neredeyse 150 TL civarında olacaktır. Ancak aldığınız ürüne kimse garanti vermeyecek ve ürün ilerinde sorun çıkartırsa elinizde kalabilecektir.

40 Pin 15.6″ Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli Nerelerde Bulunur?

Notebook Ekran Ne Kadar

Genellikle İstanbul da bulunan toptancılar Çin’den ürün getirmekte ve gümrük vergisi ve diğer hususlar konusunda gayret sarf ederek ekran alımı yapmaktalar. Aslında herkes tanıdığı olduğu müddetçe ürünleri Çin’den getirebilir. Ancak beraberinde risklerinde bulunduğu bir gerçektir. O açıdan bizler bilgisayar firmaları olarak size tavsiyemiz 40 pin 15.6″ standart led lcd laptop ekran paneli getirtmekten ziyade bizim gibi toptancılardan almanız ve risk alamamanızdır. Laptop ekran değişimi ihtiyacınız olduğu zaman bizi arayabilir bizden tedarik edebilirsiniz. Özellikle aradığınız bir ekran modeli varsa bunu aşağıdaki yorum kısmına yazarak bize iletebilir ve 40 Pin 15.6″ Standart Led Lcd hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

40 Pin 15.6″ Standart Led Lcd Laptop Ekran Paneli Kod Numaraları Nelerdir?

  • Ltn156at15
  • LTN156AT40-D01
  • NT156WHM-N50


Bir cevap yazın