ASUS, Lyra Trio’yu Duyurdu

lyratrio-min

ASUS, Lyra Trio’yu Duyurdu

Üç adet bağlantı merkezinden oluşan Wi-Fi sistemi, evinizde ultra hızlı bağlantı seçenekleri sunmasının yanı sıra kapsamlı ve güncel güvenlik de sunuyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Wi-Fi ölü noktalarından kurtulun – Üç adet bağlantı merkezinden oluşan çift bant Wi-Fi sistemi, eşsiz anten konumu sayesinde Wi-Fi sinyallerini evinizin her köşesine güçlü bir şekilde iletiyor.
  • Piramit biçimli özel anten tasarımı – Paraziti en düşük seviyeye getiren tasarım, çok katlı evlerde daha iyi performans için Wi-Fi sinyallerini dikey ve yatay olarak yayıyor.
  • Her zaman güncel koruma –  Trend Micro™ destekli, hayat boyu ücretsiz, bulut tabanlı AiProtection Classic tüm bağlı cihazlarınızı koruyor.
  • Kolay Wi-Fi – PC gerektirmeden kurulum imkanı veren ASUS Lyra uygulaması, kolay ağ yönetimi ve hata tespiti sağlıyor ve sorunlar hakkında bildirimler veriyor.

TAIPEI, Tayvan, 22 Mart 2018 — ASUS bugün, evde hızlı, güvenli ve kolay Wi-Fi sunmak için tasarlanan ve üç adet bağlantı merkezinden oluşan çift bant Wi‑Fi sistemi Lyra Trio’yu duyurdu. Bağlantı merkezleri arasında daha hızlı iletişim için yüksek bant genişlikli 3×3 MIMO teknolojisine ve evin her katına daha iyi iletim sağlamak için Wi-Fi sinyallerini yatay ve dikey olarak yayan piramit biçimli eşsiz anten tasarımına sahip olan Lyra Trio, 500 metrekareye kadar tek katlı ve çok katlı evlerde ultra hızlı AC1750 Wi-Fi hızları sunuyor.

Lyra Trio; tek tıkla yazılım güncelleme ve Trend Micro™ destekli bulut tabanlı güvenlik çözümü AiProtection Classic ile her zaman güncel koruma sağlıyor. Bu kapsamlı güvenlik özellikleri sayesinde, akıllı ev ürünleri gibi antivirüs yazılımı çalıştıramayan cihazlar da dahil olmak üzere ağa bağlı tüm cihazlar internet tehditlerine karşı koruma altına alınıyor. Sistemde ayrıca, çocukların internette geçirecekleri sürenin akıllı telefon üzerinden kolayca ayarlanabilmesini sağlayan ebeveyn kontrolleri de bulunuyor.

Lyra Trio kolaylıkla kurulup yönetilebiliyor. ASUS Lyra’nın kullanışlı mobil arayüzü, Wi-Fi ağ kurulumu sürecinde kullanıcılara adım adım yol gösteriyor ve ağda bir sorun yaşandığında bildirimler ve çözümle ilgili bilgiler sunuyor.

Hızlı ve akıcı Wi-Fi bağlantıları

ASUS Lyra Trio evin her köşesine AC1750 Wi-Fi hızları sunuyor. 500 metrekareye kadar çok katlı evlerde bile kullanıcılar, video izleme ve oyun için yeterli bant genişliğine sahip akıcı ve kusursuz bağlantıya kavuşuyor. 3×3 MIMO anten tasarımı, 2×2 ağ Wi-Fi sistemlerine kıyasla ek akış mesafesi sunarak Lyra Trio’nun aynı anda daha fazla trafik taşımasını sağlıyor. Bu da, birden çok kablosuz cihazın yer aldığı modern evler için mükemmel bir özellik. 3×3 MIMO anten tasarımı ayrıca, bağlantı merkezleri arasındaki veri aktarım hızını da en yüksek düzeye getiriyor. Böylece evin her yerinde hızlı ve kusursuz bağlantı elde ediliyor.

Lyra Trio’daki antenlerin eşsiz piramit biçimi sinyalleri dikey ve yatay olarak ileterek evin tüm katlarında daha iyi çekim sağlıyor. Bu tasarım ayrıca, antenleri devre kartının üzerinde 45 derece açıyla yerleştirerek mümkün olan en iyi Wi-Fi sinyali için paraziti en düşük seviyeye getiriyor.

Her zaman güncel güvenlik

ASUS Lyra Trio, kapsamlı ve kullanımı kolay güvenlik özellikleriyle akıllı ev ürünleri dahil ağa bağlı tüm cihazları koruma altına alıyor. Modern internet tehditleri, gizliliği ortadan kaldırıp finansal bilgileri çalmak için kullanılıyor. Bu tehditlere karşı koruma sağlamak için Lyra Trio’da Trend Micro™ destekli bulut tabanlı güvenlik sistemi AiProtection Classic yer alıyor. Lyra Trio, Trend Micro’nun kapsamlı zararlı site ve sunucu veri tabanıyla senkronize olarak internetteki tehditleri hızla tespit ediyor ve kullanıcı müdahalesine gerek duymadan bu tehlikeli kaynaklarla bağlantıyı engelliyor. Ağdaki cihazlardan birine zaralı yazılım bulaştığı takdirde, Lyra Trio o cihazdaki özel verileri ve bağlı diğer cihazlardaki verileri koruyor.

Otomatik güvenlik özelliklerine ek olarak, Lyra Trio’da kullanıcıların çocuklarına belirli zamanlarda devreye giren internet kısıtlamaları getirmesini sağlayan dahili ebeveyn kontrolleri bulunuyor. Ders çalışma veya yatma saati gibi zaman programları ile çocukların odaklanması ve sorumlu davranış sergilemesine yardımcı olunuyor.

Ağın güvenli çalışması ve bağlı cihazların sürekli koruma altında olması için Lyra Trio’da kullanıcılar tek tıkla kurabilecekleri otomatik yazılım güncellemeleri alıyor. Kısıtlı süre koruma için koruma sunan veya ek ücret talep eden diğer router’ların aksine Lyra Trio, ürünün kullanım süresi boyunca güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek.

Kolay Wi-Fi

ASUS Lyra Trio, bir Wi-Fi ağı kurmayı ve yönetmeyi kolaylaştırıyor. İlk olarak kullanıcıların Lyra Trio’yu fişe takmaları ve akıllı telefonlarına ASUS Lyra uygulamasını indirmesi gerekiyor. Kullanışlı uygulama, kullanıcılara kurulum sürecinde adım adım yol gösteriyor, ağ çalışmaya başladığında ise kolay yönetim ve hata tespit özellikleri sunuyor.

Ağ ile ilgili bir sorun yaşandığında ASUS Lyra uygulaması kullanıcıyı hemen uyarıyor. Kullanışlı bir ağ haritasi kullanıcıların hatanın yerini belirlemesine ve ortadan kalkmasına yardımcı olarak mümkün olan en kısa zamanda yeniden bağlantıyı kuruyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER[1]
Antenler 4 adet dahili (3 x standart, 1 x Bluetooth®)
Çalışma Frekansı Eş zamanlı üç bant: 1 x 5GHz / 1 x 2.4GHz
Wi-Fi Veri Hızı 2,4 GHz 450 Mbps’e kadar

5 GHz 1300 Mbps’e kadar

Giriş Çıkışlar (her bir bağlantı merkezinde) WAN veya LAN bağlantısı için 1 x Gigabit Port

LAN bağlantısı için 1 x Gigabit Port

Ağ Standartları IEEE 802.11a/b/g/n/ac

IPv4, IPv6

Paket İçeriği Lyra Trio bağlantı merkezleri

Ethernet kablosu

Güç adaptörü

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Garanti Kartı

Boyutlar 135,1 x 123,2 x 77,9mm (G x D x Y)
Ağırlık 199g


Bir Cevap Yazın