fbpx

Asus VG49V ve ProArt PA34V Oyuncu Monitörünü Duyurdu

(Son Güncelleme: 21 Ekim 2018)

ASUS, Oyunculara ve Profesyonellere Yönelik Yeni Monitörlerini Duyurdu

Oyunculara ve profesyonellere yönelik üç adet yenilikçi monitör Computex 2018’de tanıtıldı

TAIPEI, Tayvan, 4 Haziran 2018  – ASUS bugün, CG32 4K konsol oyun monitörü, VG49V oyuncu monitörü ve ProArt PA34V profesyonel monitör modellerini duyurdu. Bu üç yeni monitör, 4K UHD özellikli sistemlere sahip konsol oyuncuları, geniş görüntü arayan PC oyuncuları ve iş ile eğlenceyi bir araya getirmekten hoşlanan yaratıcı profesyonellere hitap ediyor. 

ASUS monitör modellerinin tamamını 5-9 Haziran tarihleri arasında Taipei’de düzenlenen Computex 2018’de, Nangang Salonu stant #M410’da sergiliyor.  Yeni yeni monitörler ve diğer ürünler hakkında ek bilgiler, ürün görselleri ve teknik özellikler için lütfen ASUS EdgeUpadresini ziyaret edin.

CG32 4K konsol oyun monitörü, VG49V

4K UHD monitör arayan konsol oyuncuları buraya

Oyun konsolları genellikle oturma odalarında yer alsa da bir gamepad alıp oyun keyfi yaşanacak tek yer orası değil. Birçok yatak odasında, oyun salonunda ve hatta ofis olarak kullanılan evlerde Xbox veya PlayStation bulunuyor. Oturma odalarına göre daha küçük olan bu yerlerde dev boyutlarda televizyonlara ihtiyaç duyulmuyor. Çok büyük bir cihaza uygun olmayan, yatak odası gibi yerlerde iyi bir monitör en iyi tercih haline geliyor.

ASUS bu tür daha küçük ortamlar için CG32UQ konsol oyun monitörünü geliştirdi. Geniş fakat çok da fazla yer kaplamayan 31,5 inç boyutu ve 4K UHD çözünürlüğüyle ürün, gelişmiş Xbox ve PlayStation oyunlarını en iyi şekilde yansıtabiliyor. Adaptive Sync ve HDR10 desteğiyle farklı platformlarda oyun ve eğlence deneyimini iyileştiren monitör, Halo Sync aydınlatma özelliği sayesinde de ekranın sınırlarının ötesine taşan etkin bir atmosfer oluşturuyor.

Bu yeni konsol oyun monitörünün tüm özellikleri, ASUS EdgeUp sayfasındaki ASUS CG32 bölümünde görülebilir.

ASUS VG49V

Çok geniş, çok iyi

Oyuncular ve profesyoneller olabildiğince geniş ekran alanı arar. Ancak izleme deneyiminin ideal olması için boyutların diğer özelliklerle dengelenmesi gerekir. ASUS VG49V, izleme deneyimini geliştiren teknolojileri 49 inç boyutundaki devasa ekranıyla birlikte sunuyor. Görüntülerdeki takılmaları azaltmak için Adaptive Sync (FreeSync) kullanarak 144 Hz’de yüksek FPS elde etmekten işiniz için muhteşem görünen bir multimedya sunum hazırlamaya kadar her şey için bu monitörü kullanmak mümkün.

Monitördeki VA panel süper geniş 32:9 en boy oranını 1800R kavisle sunarak kenarların daha yakın olmasın sağlayıp çok daha etkileyici bir deneyim oluşturuyor. 1080p’nin tam iki katı olan 3840 x 1080 çözünürlük nedeniyle ürün Double Full HD veya DFHD olarak tanımlanıyor. Full HD bir monitörün iki katı yatay alana sahip olan bu ürün sayesinde kullanıcılar oyunları daha geniş görebiliyor ve çok sayıda pencere ve sekmeyi aynı anda görebiliyor. Cihazlar VG49V’ye DisplayPort 1.2 ve çift HDMI 2.0 girişleri üzerinden bağlanıyor.

Bu ultra geniş oyuncu monitörünün tüm özellikleri, ASUS EdgeUp sayfasındaki ASUS VG49V bölümünde görülebilir.

ASUS ProArt PA34V

Gündüz iş, gece oyun

Video editörleri ve fotoğrafçılar gibi yaratıcı profesyoneller için monitörlerin önemi asla göz ardı edilemez. Monitörler yalnızca işlerin görüntülendiği birer ekran değil aynı zamanda çalışmalar için de önemli araçlar. Evden çalışan çoğu kişi, aynı ekranı günün sonunda oyun ve eğlence için de kullanıyor.

ASUS ProArt PA34V bu iki ihtiyacı mükemmel bir şekilde dengeliyor. Medya odaklı projeler için gereken renk doğruluğunu sunan ürün, Adaptive Sync özelliği ve 100 Hz’e ulaşan yenileme hızıyla da akıcı bir oyun deneyimi sağlıyor. 34 inç boyutundaki ekran 21:9 en boy oranıyla 3440 X 1440 UWQHD çözünürlüğe sahip. ASUS her bir monitörü piyasaya sürmeden önce, Delta-E renk farkı değeri 2.0’dan düşük olacak şekilde kalibre ediyor. Kullanıcılar isterlerse kendi kalibrasyonlarını daha yapabiliyor. ProArt Kalibrasyon Teknolojisi kullanıcıların renk profillerini doğrudan monitöre kaydetmesini sağlıyor. Böylece bilgisayara bağımlı kalınmıyor.

Birden fazla kaynağı bağlamak için ProArt PA34V’de bir adet DisplayPort 1.2 ve iki adet de HDMI 2.0 girişi bulunuyor. İki adet Thunderbolt™ 3 girişi ise dönüştürülebilir USB Type-C™ (USB-C™) bağlantıları sayesinde, harici depolama cihazlarıyla çalışmak için fazlasıyla yeterli olan 40 Gbps’e[i] kadar bant genişliği desteği sağlayarak olağanüstü esneklik sunuyor.

Bu profesyonel monitörün tüm özellikleri, ASUS EdgeUp sayfasındaki ASUS PA34V bölümünde görülebilir.

 

BULUNABİLİRLİK VE FİYAT

Bu üç inanılmaz monitör yıl sonuna doğru piyasaya sürülecek. Yeni ASUS monitörler hakkında ek bilgiler, ürün görselleri ve teknik özellikler için lütfen ASUS EdgeUp adresini ziyaret edin.

Daha fazla bilgi için lütfen ASUS‘u ziyaret edin ya da yerel ASUS temsilcinizle iletişime geçin. Taipei’de düzenlenen Computex 2018’deyseniz, 5-9 Haziran tarihleri arasında Nangang Salonu #M410’daki ASUS standında sergilenen yeni monitörlere göz atmayı unutmayın.Bir cevap yazın