ASUS'dan ROG Claymore ve ROG Claymore Core klavye

ASUS'dan ROG Claymore ve ROG Claymore Core klavye
ASUS’dan ROG Claymore ve ROG Claymore Core klavye

ASUS ROG Claymore ve ROG Claymore Core klavyelerini duyurdu

Her iki RGB mekanik oyuncu klavyesi de Cherry MX anahtarlar ve ASUS Aura Sync kullanıyor. Claymore ayrıca ayrılabilir sayısal tuş takımı tasarımına sahip.

ÖNEMLİ NOKTALAR

· Dünyanın ilk ayrılabilir sayısal tuş tasarımına sahip RGB arka aydınlatmalı klavyesi ROG Claymore ayrıca %80 boyutlu bir klavye olarak da kullanılabiliyor.

· Ödül avcısı: Maya’lardan etkilenilmiş detaylar, Aura Sync teknolojisi ve özelleştirilebilir arka aydınlatmalı tuşlar.

· ASUS ana kart ile eşleşebilen özel soğutma fanı hızı ayarlama tuşları, profil ve tuş ayarı özelleştirmek için ROG Armoury.

2 Aralık 2016 — ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Claymore ve ROG Claymore Core mekanik oyuncu klavyelerini duyurdu. Claymore dünyanın ilk ayrılabilir sayısal tuş takımı tasarımına sahip RGB LED arka aydınlatmalı mekanik oyun klavyesi olarak dikkat çekiyor. Her iki klavye de Cherry MX RGB LED anahtarları, çeşitli Aura uyumlu ürünler ile senkronize aydınlatma efekti sağlamak için ASUS Aura Sync RGB LED teknolojisi ve ASUS ana kartlar ile eşleştirildiğinde soğutma fan hız kontrolü sağlayabilen özel kısa yol tuşlarına sahip.

Oyuncular için geliştirildi

ROG Claymore dünyanın ilk ayrılabilir sayısal tuş takımı tasarımına sahip RGB mekanik klavyesi olarak kullanıcılara evlerinde tam boyutlu bir klavye deneyimi sağlıyor. Bu özelliği sayesinde klavye ayrıca %80 TKL (on tuş eksik) kullanım özelliği ile LAN partileri için biçilmiş kaftan. Ayrılabilir tuş takımı, kullanım senaryosuna göre klavyenin sağ ve sol tarafına takılabiliyor. ROG Claymore Core ise kompakt bir TKL mekanik klavye tasarımına sahip ve ayrılabilir tuş takımı içermiyor.

Her iki klavye de 50 milyon tuş darbesi dayanıklılığa sahip Alman malı Cherry MX anahtarları (Kırmızı, Mavi, Kahverengi ve Siyah) ile üst düzey duyarlılık sunuyor. Anti-ghosting ve tam N-Key rollover (NKRO) teknolojisi aynı anda kaç tuşa basılırsa basılsın tüm tuş darbelerinin işlenmesini sağlıyor. Her tuş ayrı aydınlatılabiliyor ve tamamen programlanabiliyor. Dokuz ön ayar Aura aydınlatma efekti ve oyun esnasında kayıt tuşu bile mevcut. Klavyenin eşsiz tasarımı 2016 Red Dot ve Computex d&i ödülleri dahil olmak üzere birçok tasarım ödülüne hak kazanmıştır. Alüminyum ile kaplanan bu klavyelerin gövdesi Maya’lardan esinlenilmiş gravürlerle bezenmiştir.

ROG özellikleri

ROG Claymore ve ROG Claymore Core ürünlerini ASUS ana kartlar ile eşleştirmek kullanıcılara geliştirilmiş oyun deneyimi için anlık soğutma kumandasına özel kısa yol tuşlarına erişim sağlıyor. Ayrıca klavye, ana kart ve grafik kartları ile senkron bir aydınlatma imkanı sunan ASUS Aura Sync RGB LED teknolojisi ile kullanıcılar mükemmel uyumu yakalamak için bütün LED’leri tek bir uygulama üzerinden birleştirebilir ve kontrol edebilir. Kullanıcılar bir dizi LED efektini 16 milyon farklı renkte kullanarak Claymore’un arka aydınlatmalı tuşlarını CPU ısısına senkronize bir şekilde bile aydınlatabilirler. Yerleşik flaş bellekleri sayesinde bu klavyeler altı (beş özelleştirilmiş, bir mevcut) adede kadar kullanıcı profili barındırıyor. Sezgisel ROG Armoury uygulaması tek tuş özelleştirme, aydınlatma ve makro ayarları için kullanılabilir. Hatta oyun sırasında kaç tuş darbesi vurulduğunun hesabını gibi istatistiksel verileri tutabilir.

ERİŞİLEBİLİRLİK VE FİYAT

ASUS ROG Claymore ve Claymore Core bugünden itibaren ülkemizde satışa sunulacak. Claymore Core : 559TL ve Claymore: 699TL fiyatlarından sataışa sunulacaktır.

EDİTÖRLERE NOTLAR

ASUS Küresel Basın Odası: http://press.asus.com

ASUS Küresel Facebook: http://www.facebook.com/asus

ASUS Küresel Twitter: http://www.twitter.com/asus

TEKNİK ÖZELLİKLER

ROG Claymore ROG Claymore Core
Tuş anahtarları Cherry MX RGB

(Siyah, Mavi, Kırmızı, Kahverengi)

Cherry MX RGB

(Siyah, Mavi, Kırmızı, Kahverengi)

Bağlantı USB 2.0 USB 2.0
Aura Arka Aydınlatma Her tuş için ayrı Aura RGB LED Her tuş için ayrı Aura RGB LED
Anti-Ghosting N-key rollover N-key rollover
Tarama Oranı 1000 Hz 1000 Hz
Macro Tuşları Bütün tuşlar programlanabilir Bütün tuşlar programlanabilir
Macro Kayıt Oyun sırasında kayıt desteği Oyun sırasında kayıt desteği
Kablo 1.8m örgülü fiber 1.8m örgülü fiber
Boyutlar 450 x 145 x 45 mm 360 x 145 x 45 mm
Ağırlık 943g (kablosuz) 770g (kablosuz)
Desteklenen işletim sistemleri Windows 10, Windows 8.1, Windows7 Windows 10, Windows 8.1, Windows7

 

ASUS Hakkında

ASUS, dünyanın en büyük üç dizüstü bilgisayarı satıcısından biri olmanın yanı sıra, dünyanın en çok satan ve en fazla ödül kazanan anakart ve ekran kartlarının da üreticisidir. Yeni dijital çağın öncü şirketlerinden olan ASUS, günümüzün dijital ev ve ofislerinde ihtiyaç duyulanları eksiksiz biçimde karşılayan ürünleri tasarlayarak üretmektedir. ASUS’un sahip olduğu geniş ürün yelpazesinde ana kartlar, grafik kartları, optik sürücüler, monitörler, masaüstü ve hepsi bir arada bilgisayarlar, notebooklar, netbooklar, sunucular, multimedya cihazlar, kablosuz çözümler, ağ aygıtları, tabletler ve akıllı telefonlar yer almaktadır. İnovasyon ve kaliteye öncelik veren ASUS, 2015 yılında 4.368 ödül kazandı ve PC endüstrisinde devrim yaratan Eee PC™ ile büyük övgü topladı. ASUS’un dünya çapında 17.000 çalışanı ve 5.500 mühendisten oluşan birinci sınıf bir AR-GE ekibi bulunmaktadır. Şirketin 2015 yılındaki geliri yaklaşık 14 milyar dolardır.Bir Cevap Yazın