ASUS'tan Oyunculara STRIX R9 380X Ekran Kartı

ASUS, Strix R9 380X’i sunar

Işık hızında, süper soğuk ekran kartı, referans kartlara kıyasla %30

daha soğuk ve üç kat daha sessiz oyun performansı sunuyor

 

TEMEL ÖZELLİKLER

  • Serin, sessiz oyun deneyimi: DirectCU II ile patentli kanat tasarımına sahip 0dB fan, %30 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz çalışma performansı sunuyor
  • Üstün kalite ve dayanıklılık: Digi+ VRM ile 8 fazlı Super Alloy Power bileşenler %30 daha az çalışma gürültüsü ve 2,5 kat daha fazla dayanıklılık sunuyor
  • İnce ayar seçenekleri ve kolay kullanım: GPU Tweak II ve XSplit Gamecaster sayesinde ince ayar ve yayın yapma olanağı

 

ASUS, oyun performansını arttıran süper soğuk ekran kartı Strix R9 380X’i tanıttı. En yeni AMD® Radeon R9 380X grafik işlemci ile çalışan Strix R9 380X ekran kartı, %30 daha soğuk ve 3 kata kadar daha sessiz performans için hava akımını maksimuma çıkaran DirectCU III ve patentli kanat tasarımına sahip 0dB fan gibi ASUS’a özgü teknolojilerle donatıldı. Bu yeni Strix modeli, %30 daha az çalışma gürültüsü ve 2,5 kat daha fazla dayanıklılık için 8‑fazlı Super Alloy Power teknolojisine sahip Digi+ voltaj düzenleyici modüller (VRM) de içeriyor.

Strix R9 380X, kullanıcıların ekran kartlarından maksimum performans elde etmelerini sağlamak için geliştirilen güçlü fakat kullanımı kolay hız aşırtma aracı GPU Tweak II’ye de sahip. Bir yıl ücretsiz XSplit Gamecaster premium lisansı ile gelen kart, bu sayede kullanıcıların oyunlarını pratik bir oyun içi katman aracılığıyla kolayca kaydetmelerini veya yayınlamalarını sağlıyor. Dahası, Strix R9 380X 15 günlük ücretsiz World of Warships premium hesabı ve Diana Cruiser gemisi için özel bir davet kodu da içeriyor.

 

Serin, sessiz oyun deneyimi: Özel kanat ve patentli 0dB fan tasarımına sahip DirectCU II

Strix R9 380X, grafik işlemciye doğrudan temas ederek referans alınan kartlardan %30 daha soğuk oyun performansı sunan ASUS’a özgü DirectCU II soğutma teknolojisi ile donatıldı. Patentli kanat tasarımına sahip fan, maksimum hava akımı ve radyatör üzerinde daha iyi statik basınç oluşturarak etkin soğutma sağlıyor. Strix R9 380X, referans kartlara kıyasla 3 kat daha sessiz çalışan 0dB fan teknolojisini de içeriyor.

 

Üstün kalite ve dayanıklılık: DIGI+ VRM ve 8 fazlı Super Alloy Power bileşenler

Strix R9 380X’te, 8 fazlı Super Alloy Power teknolojisine sahip ASUS’a özgü Digi+ voltaj düzenleyici modüller (VRM) de bulunuyor. Super Alloy Power, güç kaybını azaltarak performansı arttırıyor, %30 daha az gürültü ile daha soğuk çalışma performansı sunuyor ve 2,5 kat daha fazla dayanıklılık sağlıyor.

 

İnce ayar seçenekleri ve kolay kullanım: GPU Tweak II ve XSplit Gamecaster

Kullanımı kolay yeni bir arayüz ile tekrar tasarlanan GPU Tweak II, oyun oynamayı ve hız aşırtmayı hiç olmadığı kadar kolay ve görsel hale getirirken, deneyimli hız aşırtmacılar için gelişmiş seçenekler sunmaya da devam ediyor. Yeni Gaming Booster işlevi, tek tıkla gereksiz süreçleri kaldırıp tüm kullanılabilir kaynakları otomatik olarak atayarak sistem performansını maksimuma çıkarıyor. 99$ değerindeki bir yıllık XSplit Gamecaster premium lisansı ise oyunseverlerin oyunlarını pratik bir oyun içi katman aracılığıyla kolayca yayınlayabilmelerini veya kaydedebilmelerini sağlıyor.

 

EDİTÖRLERE NOT

ASUS Global Basın Odası: http://press.asus.com

ASUS Global Facebook: http://www.facebook.com/asus

ASUS Global Twitter: http://www.twitter.com/asus

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER[1]

ASUS Strix R9 380X

(STRIX-R9380X-OC4G-GAMING)

Grafik motoru AMD Radeon™ R9 380X
Veri Yolu Standardı PCI Express® 3.0
OpenGL OpenGL® 4.4
Video Belleği 4GB GDDR5
Motor Hızı 1030MHz (OC modu: 1050 MHz)
Bellek Hızı 570MHz
Bellek Arayüzü 256-bit
Stream işlemcisi 2048
DVI maks çözünürlük 2560 x 1600
DVI Çıkışı 1 x Yerel DVI-I

1 x Yerel DVI-D

HDMI Çıkışı 1 x Yerel HDMI
HDMI Uyumluluğu Var
DisplayPort 1 x Yerel DisplayPort 1.2
Pakette yer alan aksesuarlar 1 x Strix lazer etiketi

1 x Güç kablosu

Pakete dahil yazılımlar ASUS GPU Tweak 2 ve sürücü
Boyutlar 273 x 140 x 43mm (10.64 x 5.46 x 1.67inç)

 

 

 

 

###

ASUS Hakkında

ASUS, dünyanın en büyük üç dizüstü bilgisayarı satıcısından biri olmanın yanı sıra, dünyanın en çok satan ve en fazla ödül kazanan anakartlarının da üreticisidir. Yeni dijital çağın öncü şirketlerinden olan ASUS, günümüzün dijital ev ve ofislerinde ihtiyaç duyulanları eksiksiz biçimde karşılayan ürünleri tasarlayarak üretmektedir. ASUS’un sahip olduğu geniş ürün yelpazesinde anakartlar, ekran kartları, optik sürücüler, monitörler, masaüstü ve hepsi bir arada bilgisayarlar, notebooklar, netbooklar, sunucular, multimedya cihazlar, kablosuz çözümler, ağ aygıtları, tabletler, akıllı telefonlar ve giyilebilir aksesuarlar yer almaktadır. İnovasyon ve kaliteye öncelik veren ASUS, 2014 yılında 4.326 ödül kazandı ve PC endüstrisinde devrim yaratan Eee PC ile büyük övgü topladı. ASUS’un dünya çapında 16.000 çalışanı ve 5.200 mühendisten oluşan birinci sınıf bir AR-GE ekibi bulunmaktadır. Şirketin 2014 yılındaki geliri yaklaşık 14,5 milyar dolardır.

 

[1] Teknik özellikler, içerik ve ürünlerin bulunabilirliği önceden haber vermeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, ortama ve diğer faktörlere göre farklılık gösterebilir. Tüm teknik özellikler için:  www.asus.com



Bir Cevap Yazın