Bilgisayar Anakartı Nasıl Tamir Edilir?

Bilgisayar anakartı nasıl tamir edilir?

Bilgisayar ana kartları elektronik bir üründür ve bu elektronik ürünlerin diğer ürünlerde olduğu gibi en büyük tehlikesi ıslanma yani nemlenmesi ve aşırı ısınmasıdır.

Bir elektronik parçanın arızalanmasına sadece bu iki tane sebep ile bağlamak tabii ki mümkün değildir. Bunun dışında başka nedenler ve başka sebepler de bulunmaktadır. Dolayısıyla laptop anakartlarının bozulması bazen kırılmadan da kaynaklanabilir. Mesela bir laptop bilgisayarın kenarından tutup da yukarıya doğru kaldırdığınızda laptopun anakartı incedir ve hemen çatlama ihtimali söz konusudur. İşte o zaman hemen bir bilgisayarcı çağırıp hemen tamir ettirmek zorundasınız. Dolayısıyla Notebook anakart tamiri ve teknik servis hizmetini ancak bir Laptop Tamircisi tamir edebilir ve böyle durumlarda çok hassas kullanmanız gerekmektedir.

İşte bu açıdan Laptop anakart arızaları Birçok sebepten kaynaklanmaktadır. Ama genellikle Notebook bozulması üzerine su dökülmesi ve ıslanmasını neticesinde bozulur. Bir de Laptop Bilgisayarlar aşırı derecede ısınmasından dolayı bozulur ki bir laptopun ısınması gayet mümkündür. Çünkü içinin fan temizliği yaptırmazsanız fan temizleme işlemi yapılmayan bir laptopun kesinlikle ısınması ve ısındıktan sonra da belli başlı noktaları yakması gayet normal bir Sonuçtur. Laptop fan temizleme işlemi için ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Bunun için ne yapmanız gerekiyor? Laptop anakartınızın veya masaüstü bilgisayar anakartınızın tamir ettirmek istediğinizde öncelikle bir bilgisayar teknik servis firmasından destek almanız gerekmektedir. Bizler BilgisayarServisi.com olarak yerinde teknik destek hizmeti sağlayarak kaliteli hizmeti ayağınıza getiriyor ve laptop ve masaüstü bilgisayar ana kartlarınızı adresinizden alarak tamir edip geri getiriyoruz bizimle iletişime geçmek ister misiniz?