fbpx

Bilgisayar Isınıp Birden Kapanıyor Çözümü Nedir?

Bilgisayarın Isınıp Birden Kapanma Sorunu ile alakalı yapılacak belli başlı işlemler bulunmaktadır. Öncelikle Sıcak Yaz günlerinde bilgisayarınız epey ısınır bu yüzden bilgisayarınız farklı davranışlar sergileyebilir bunun çözümünü bilgisayar servisi olarak sizlere anlatmaktan mutluluk duyarız. Öncelikle Bilgisayarınız Birden Bire Kapanıyorsa (çok fazla ısındıktan sonra) Bunun Sebebi İşlemcinin yada Ekran Çipi dediğimiz parçanın ısınmasıdır buda bizi 2 sonuca götürür.
 1. Ekran Çipi / Ekran Kartı Arızası
 2. Soğutma Sistemi / Fan Sorunu
 3. Anakart üzerindeki bir kısa devre arızası
 4. Besleme Ünitesi arızası
 5. Laptop adaptör biriminin yetersiz elektrik vermesi
 1. Ekran Çipi / Ekran Kartı arızası ve bunun tamir yolu.

Eğer ekran çip sorunu varsa bilgisayarın anakartı ısınır ve kendiliğinden ya yeniden başlar veya bilgisayarınız kapanı verir. Tüm çalışmalarınız yarıda kalır sonra motivasyonunuz bozulur sinir olursunuz. Bunun için laptop altına konulan fanlardan almanızda bir fayda vermeyecektir. Nedeni ise soğutma sisteminden ziyade ekran çip arızasından kaynaklanması ve sorunların asıl sebebinin bilgisayarınızdaki anakart olmasından dolayıdır. Yapılacak tek bir işlem var buda bir bilgisayar teknik servis firmasından destek alarak sorunların esas sebebi olan anakart ve ekran çip arızasının giderilmesidir. Laptop Ekran Çipi Değişimi -ki kimileri Ekran Kartı Değişimi de diyebiliyor buna- kesinlikle uzman ellerde yapılması gerekli olan bir işlemdir.

 Bu Tip Sorunlarda Hemen Bilgisayar Servisini Arayarak Adresinize En Yakın Deneyimli Personelimizin Size Yönlendirilmesini Dileyebilirsiniz. Bu hizmeti bizler sağlıyor ve kapıdan alıp kapıya bırakma işlemi ile kurye vasıtasıyla sorunları mümkün mertebe hızlı bir şekilde gideriyoruz.


2 yorum

 • Naciye

  Asus N55SL model notebook bilgisayarım aşırı ısınıyor. Acaba fiyat bilgisi nedir? Aynı gün yapılıp veriliyor mu?

  • admin

   Merhaba Naciye hanım,
   Asus N55SL notebook ısınma sorunu ile alakalı işlemler gün içinde yapılıp size ulaştırılır. Hatta eviniz veya işyeriniz müsait olduğu durumda orada da yapılabilir.

Bir cevap yazın