fbpx

Güvenilir Bilgisayar Tamiri

Güven veren teknik servismi arıyorsunuz?

Güven sorununu neredeyse her yerde yaşıyoruz. Yaşadığımız yerde servis hizmeti almak istiyoruz. Dolayısıyla bilgisayar tamiri bilgisayar tamiri ve laptop tamiri gibi ürünlerimizi tamir ettirmemiz gerekmektedir. Bu ürünleri tamir ettirirken genellikle güven sorunu yaşamaktayız. Bu güven sorunu bize birçok endişeyi ve karamsarlığı beraberinde getirebilir. Hatta bilgisayarımızı tamir ettirmek istemeyiz.

Fakat bu güven sorunu ile yaşamak mümkün değil. Dolayısıyla kendimize bilgisayar tamiri yaptıracağımız zaman kaliteli ve güvenilir bilgisayar tamircileri bulmak zorundayız. Nedeni ise bu bilgisayarı eninde sonunda kendimiz yapamayacağımız için başkasına tamir ettirmek zorunda olmamızdır. Bundan dolayı genellikle İstanbul’da özel olarak İstanbul’un belli başlı ilçelerinde bilgisayar tamiri yaptırmak gerçekten çok zor bir durumdur.

Bir keresinde bilgisayar tamiri yaparken laptopun başında müşterimiz adeta bekleyip durdu. Kendisini neden beklediğini sorduğumuzda aynen şunu söyledi “ben hayatında bir bilgisayarcılara güvenmem, bir de araba tamircilerine güvenmem” dedi. Dolayısıyla bizler duymuş olduğumuz bu söz karşılığında gerçekten çok üzüldük. Nedeni ise piyasada bulunan bilgisayar tamircileri genellikle müşterilerin iyi niyetini suistimal etmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Suistimal edilmesi neticesinde piyasada bilgisayar tamircilerine karşı ciddi bir Güven Sorunu oluşmuştur.

Mesela bir müşterimiz bizi Arayıp aynen şunu söylemişti “beyfendi bilgisayar kasasının içindeki parçalar sökermi?” Tabii ki biz ilk başta meseleyi anlayamadık. Sonra kendisine “nasıl yani? Ne demek istiyorsunuz anlayamadık” dediğimizde kendisi bilgisayarını bir bilgisayarcıya götürdüğünü ve oradaki teknik servis elemanlarının aynen bu şekilde yani bilgisayar kasasının içerisindeki parçaların çöktüğünü söylemişlerdi. Bu bizi hayli üzen bir mesele oldu. Biz de kendisine böyle bir şey olmadığını hatta olamayacağını izah ettik. Konu hakkında detaylı bir şekilde kendisini bilgilendirdik. Sonra ise bizden servis almak istedi. Biz de kendisine teknik servis hizmeti verdik. Yapmış olduğumuz işlem sadece Bilgisayarına Format atmaktan ibaret oldu.

Yani sadece Format atılırak düzeltilmesi gereken bir işlemi, bilgisayar kasasının içerisindeki parçaların çökmesi ile eşdeğer tutularak yaklaşık 600 veya 700 lira para istenmesi bilgisayar teknik servis sektöründe bir güven sorununu var anlamına gelmektedir.

Bizler bilgisayarservisi.com olarak müşterilerimize elimizden geldiği kadar güven vermeye çalışmaktayız. Bu konu hakkında gerek Facebook yorumlarımızı Google yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

Işte Bütün bunlardan dolayı insanların bilgisayar tamircilerine güveni maalesef kalmamıştır. Bu güveni yeniden yeşertmek ve yeniden eski haline döndürerek insanların bilgisayarcılara güvenmesini sağlamak bizim yani bilgisayarcıların elindedir. Insanları kandırmadan onlara doğruyu söyleyerek hangi parça arızalandı ise sadece o parçanın bozuk olduğunu söylemek en doğru yöntem olmaktadır.

Olmayan parçaları bozuk olarak gösterip bunu değiştirmek zaten etik bir davranış değildir. Aynı zamanda da dinimizce de haramdır. Insanların güvenini kazanmak çok zor bir iştir, fakat bunu kaybetmek çok kolaydır. Aynen bir bina yapmaya benzer. Yani binayı yapmak çok zordur fakat yıkmak temellerini bir dinamit koymak kadar basittir.

Bizler uzun yıllardır bilgisayar tamir sektöründe güvenilir bir portföy oluşturduk. Biz insanlara “şu parça değişmesi gerekiyor” dediğimizde insanlar doğrudan bize güvenir ve o parçanın değişmesi konusunda bizim ile hiçbir şekilde tartışmaya girmez.

Personellerimizden 1 tanesi sadece power kablosu arızalı olmasından dolayı power supply değiştirmişti. Biz de kendisine power supply eski haline getirmesini ve müşterimizin kendi Powerı yerini takmasını istemiştik ve kendisinden sadece kablo ücretini almasını istemiştik. Konu hakkında bizler bu kadar hassas davranıyoruz. Keşke bütün bilgisayar firmaları ve bütün bilgisayar tamircileri de bizim gibi hassas davranabilse.

Bir bütünlük içerisinde şunu söyleyebiliriz, bilgisayar tamir servisi ve teknik servis sektörü güven sorunu yaşamaktadır. Fakat bu güven sorununu ortadan kaldıracak ancak bizler gibi bilgisayar teknik servis firmaları olacaktır.

Ben bütün bilgisayar teknik servis firmalarına buradan bir çağrı yapıyorum ve onlara diyorum ki; ne olursa olsun müşterilerinize doğruyu söyleyin ve az kazanacağınızdan korkmayın. Çünkü sizin için takdir edilen rakam bellidir ne bunun ne fazlasını kazanabilirsiniz ne de azını kazanabilirsiniz. Müşterilerimize her zaman doğruyu söyleyin böyle yaparsanız Her Zaman kazanmış olursunuz. Bozuk olmayan bir parça hakkında bu bozuktur demeyin böyle yaparsanız esas kaybetmiş olursunuz.

Güven sorunu neredeyse heryerde yaşıyoruz. Bilgisayar donanımı ve ağları tamir ederken karmaşık olabilir. Yeni şeyleri entegre etmek ya da yeni bir sistem satın almak, işte bu noktada devreye giriyoruz.

Çalışanlarımız size tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu önerebilir, teknik problemlerinizi çözebilir veya eski veya yeni, büyük veya küçük tüm bilgisayar sistemlerinizi düzeltebilir ve güncelleyebiliriz.

1990’dan beri birçok işletme, eğitim merkezi ve ev kullanıcısı için buradayız.

Bugün bizi arayın ve size güvenilir bilgisayar tamiri hizmetini uygun fiyata, dürüst ve güvenilir çözümler ile sunalım.Bir cevap yazın