fbpx

Laptop Anakart Tamiri İstanbul

Laptop Anakart Tamiri İstanbul marka bağımsız tüm notebook ve laptop bilgisayarların anakart ve güney/kuzey köprüsü tamiri, ekran çip tamiri, laptop ekran kartı tamiri, notebook gpu onarımı, garantili notebook ekran kartı tamir işlemleri yapmaktadır. Laptop anakart tamiri İstanbul Asus, Dell, Acer, Lenovo, Toshiba, Hp, Samsung, MSI, Packard Bell, Casper, Compaq, Exper ve Fujitsu Siemens markalarının anakart tamirlerini gerçekleştirmektedir. Laptop Anakart Tamiri İstanbul notebook mainboard ünitesindeki tüm sorunları gidermektedir.

laptop anakart tamiri istanbul

Laptop anakart tamiri olarak öncelikle şu bilgiyi belirmek isteriz ki; dizüstü bilgisayarın anakart birimi bozulduğunda ihtiyaç duymuş olduğumuz bir Laptop teknik servis hizmetidir.

Laptop ekran kartı tamiri de aynı şekilde ekranımız da herhangi bir bozulma görüldüğü zaman herhangi bir bulanıklık veya çizgilerin oluşması söz konusu olduğunda tamir ettirmemiz gereken bir arıza şeklidir. Laptop markası ne olursa olsun anakart arızası olduğunda belli başlı tepkiler vermektedir.

Bu tepkileri sıralamak gerekirse aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 1. Laptop bilgisayarda kendi kendine kapanma sorunu
 2. Laptop bilgisayar çok ısınması ile birlikte tepkisiz kalırsa
 3. Laptop dizüstü Bilgisayarımın kapanıp tekrar açılırsa
 4. Laptop dizüstü bilgisayarımızda ara ara donmalar ve dur aksamalar olduğunda da anakart arızası söz konusudur
 5. Laptop dizüstü bilgisayarınız anakart arızası olduğunda mavi ekran hatası verir ve hata kodlarına bağlı olarak anakarttan kaynaklandığı anlaşılır
 6. Notebook veya dizüstü bilgisayarınız yavaş çalıştığında da anakarttan kaynaklı olabilir
 7. Notebook bilgisayarınız anakart arızası yaptığında açılışta 3 defa Bip sesi verebilir
 8. Laptop notebook bilgisayarınız anakart arızası yaptığı takdirde bunu anlamanın en kolay yolu bilgisayarınızın açma kapama düğmesine bastığınızda bilgisayarınıza hiçbir şekilde görüntü gelip gelmediğini, laptop bilgisayarınızın ekranından en ufak bir görüntü dahi gelip gelmediğini kontrol etmeniz sayesinde olur.

Bütün bunlardan sonra laptop anakart sorunu ve tamir olması gerektiğini anlamış olursunuz. Bizler BilgisayarServisi.com olarak çağrı aldığımız takdirde ve müşterilerimizin bizlere “laptop bilgisayarımın ekranına görüntü gelmiyor” dedikleri sırada bizim söyleyeceğimiz genellikle söz “açma kapama düğmesine bastığınızda ekrana görüntü geliyor mu – gelmiyor mu?” sorusu oluyor.

Bu durumda Eğer ki ekrana görüntü gelmiyorsa bilgisayarın anakartının arızalı olduğu fikrine varıyoruz. Müşterimizin adresine giden Laptop teknik servis personelimiz anakartın arızalı olup olmadığını tekrar kontrol etmek için bazı işlemler yapıyor. Sizler de bu işlemi yapabilir anakartı arızalı olduğu düşünülen laptopun belki arızalı olmayarak sorununun çözülmesi sağlanabilir.

Laptop Anakart Tamiri öncesinde yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir.

 1. Laptop anakartınızın arızalı olduğunu düşünüyorsanız, öncelikli olarak laptop bataryasını söküp bir kenarda bekletip laptop anakartı arızalımı değlmi diye içerisindeki elektriğin tamamıyla boşalmasını bekleyebilirsiniz.
 2. Laptop anakartınızın arızalı olduğunu düşünüyorsanız, bataryayı dışarıya çıkardıktan sonra prize bağlı olan adaptörü bilgisayarınıza bağlayın ve notebook ürününü çalıştırmaya çalışın. Eğer bilgisayarınız çalışırsa sorun çözülmüş demektir, fakat çalışmazsa ileri düzey bir tetkik yapılması gerekmektedir.
 3. Eğer laptop anakart arızaları konusunda biraz ileri düzey kullanıcı iseniz, o zaman şunu tavsiye edebilirim. Notebook anakart tamiri için bataryasını çıkarttıktan sonra alt kısımda bellek  (ram) kapakları vardır. Bu kapakları açıp ram (bellek) birimlerini yerinden söktükten sonra tekrar yerine takıp deneyebilirsiniz. Eğer ramleri yerine tekrar taktığınızda çalışmıyorsa, o zaman yapacak son bir şeyiniz kalıyor o da remlerin bacaklarını silgi ile evet okul silgisi ile güzelce temizleyip taktığınızda bilgisayarınız açılacaktır. Eğer Bütün bunlara rağmen laptop anakart tamiri eğer kaçınılmaz ise bunu bilinçli bir laptop teknik servis firmasına yaptırmanız ve notebook anakart tamiri konusunda emin ellere teslim edilmesini sağlamanız gerekmektedir. laptop anakart tamiri

Eğer laptop anakart tamiri güvenilir bir bilgisayar teknik servis firmasına teslim edilmez ise ve basit bir tabir ile merdiven altı, basit, 3. sınıf laptop teknik servis hizmeti veren bir firmaya verildiği takdirde başınıza gelecekleri neler olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Öncelikle hiçbir firma tarafından yapılmamış bilgisayarların tarafımıza ulaşmasından sonra tamir olma olasılığı %90 dır.

Bu da demektir ki bir başka firma müdahale ettikten sonra bilgisayarını tamir edilme oranı %10 olmuştur. İstanbul’da notebook anakart tamiri yapan bir firma olarak tavsiyemiz kesinlikle laptop anakart tamiri ihtiyacınız olduğunda rastgele başka bir yere veya firmaya veya laptop teknik servis hizmeti verdiğini iddia eden herhangi bir yere vermemeniz, kesinlikle güvenilir olarak bulunduğunuz bizim gibi firmalara vermeniz gerekmektedir.

Sizlere tavsiyemiz sadece güvenilir laptop teknik servis firmalarına anakart tamiri yaptırmanız, i̇lk seferde tamir edilemeyen laptopların daha sonraki seferlerde tekrar tekrar sorun çıkarttı veya tamir edilemediği, notebook anakart tamiri yerine kadavraya çevirildiği bir hakikat olduğunu bilmeniz dir.

kapıdan alıp kapıya teslim

Notebook Anakart Tamiri Konusunda Anlaşmalı Kuryelerimiz İle Sistemli Bir Çalışma İçerisindeyiz

Laptop arızası ile söz konusu olduğunuzda yapmanız gereken tek şey bizim ile iletişime geçmek ve anlaşmalı kurye firmamız sayesinde anakart tamiri olacak laptop bilgisayarın sizin adresinizden teslim alınmasını sağladıktan sonra bizden haber beklemeniz dir.

Laptop anakart tamiri nasıl bir süreçte ilerlemektedir?

 1. Sizler bizi arayıp laptopunuzun arızasını bizlere söyledikten sonra bizler size bir adet kolye gönderiyoruz.
 2. Anlaşmalı kurye firmamız sizin adresinize geldikten sonra ürünü sizden teslim oluyor.
 3. Ürün bizim adresimize geldikten sonra bizler ürünün genel kontrollerini yapıyor tarafımıza teslim olduğu konusunda sizi bilgilendiriyor ve en geç 1 gün içerisinde ürün ile alakalı rapor çıkartıyoruz.
 4. Laptop anakart tamiri ne başlamadan önce Sizden onay bekliyoruz ve siz onay verdikten sonra ürünün tamir aşamasına ancak 250 TL altındaki ücretleri Onaysız olarak direkt tamir ediyoruz.
 5. Ürün yaklaşık 2 gün içerisinde (gerekli yedek parçalar tarafımızda olduğu takdirde) ürünü iki gün içerisinde tamir ediyor ve sizlere Gerekli bilgiyi iletiyoruz.
 6. Bu aşamada anakart arızası söz konusu olan ürününüz tekrar kurye verilmek üzere teslim ediliyor ve aynı gün içerisinde sizde oluyor.

Yani toplamda bu 6 aşamalı işlem 3 gün sürüyor. İstanbul içerisindeki en hızlı teknik servis firması olarak 3 gün içerisinde laptopunuzu 3 ay garantili bir şekilde tamir ediyoruz.

Bizler fabrika standartlarında tamir etmek ile birlikte laptopları garantili bir şekilde onarıyoruz. Laptop anakart tamiri de o kadar İleri düzey bir teknoloji kullanıyorum ki ortalama 4 veya 5 sene sorunsuz bir şekilde çalışacağını öngörüyoruz. Fakat yine de sizlere sembolik olarak 3 ay Garanti veriyoruz. Bütün bunlardan sonra bize güvenmeniz ve laptopunuzun emin ellerde olduğunu düşünmenin yeterlidir.

Dilediğiniz zaman kuryemiz de size yönlendirebiliriz.Bir cevap yazın