fbpx

Laptop Marka ve Model Numarası Nasıl Tespit Edilir ?

Laptop Marka ve Model Numarası Nasıl Tespit Edilir ?

Merhaba Bu makalemizde sizlere laptop ekran değişimi ile alakalı bizlere marka ve model verme noktasında laptopların markasını ve modelini nasıl tespit edebileceğinizi anlatacağız. Laptopların marka ve modelleri genellikle alt kısımda yazmakta ve laptopun masaya gelen kısmında bulunmaktadır. Her markada farklı bir etkisi numarası vardır bazen bunlar product key olarak belirlenir bazen model numarasından, bazen seri numarasından tespit edilebilir fakat sizin yapmanız gereken laptopunuzun öncelikle ekranın sağında ve solunda herhangi bir yerde marka ve modelini yazıp yazılmasına dikkat edeceksiniz.

Mesela laptopunuz Lenovo ise kesinlikle Lenovo etiketi kapak kısmında veya ekran çerçevesinde sağında ve solunda bulunmaktadır. Eğer ekran çerçevesi kenarındaki marka ve model numarasını görebilirsiniz bunu bize belirtebilirsiniz ancak göremezsiniz laptobunuzun alt kısmındaki bölüm altındaki etiketleri yoğun bir şekilde zoomlanarak dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yani burada yapmanız gerekiyor. Üzerinde genellikle marka model numarası seri numarasının çıkış numaraları fabrikasının numarası gibi birçok numara bulunmaktadır. Marka genellikle büyük harflerle yazılmış ve kalın puntolu bir şekilde belirtilmiştir.

Örneğin Toshiba laptopların alt kısmında Etkin tüm en başında ve üst kısımda bulunan Toshiba yazısını göreceksiniz. Hangisinden laptoplar da da bu şekildedir Acer laptoplar da da aynı şekilde etiketin üzerinde büyük bir yazı ile görünür yine aynı şekilde Sony Vaio laptoplar da bu şekildedir.

Fakat HP laptopların etiketlerinde biraz ufak yazar bunu görmeniz biraz zordur mesela Lenovo ve HP olan laptoplar genellikle kalın veya belirgin bir şekilde bulunur. Aşağıda bulunan resimlerde de belirtildiği gibi laptopların etiketlerinin hemen hemen her yerinde farklı farklı marka ve modeller belirlidir. Burada çok dikkat etmeniz gerekmektedir laptop ekranları genellikle alt kısmında yazdığını belirtmiştik.

Mesela laptop ekran değişimi müşterilerimiz bazen bize laptop ekran değişimi ile alakalı aralıklarında biz onlara bakmaya model soruyoruz sıkıntı Maltepe modeli bulmak çok zor ki onlara yardımcı olmak zorunda kalıyoruz Yukarıdaki resimde de göreceğiniz gibi

Mesela müşterilerimiz Mesela müşterilerimiz Bize gelerek  laptop ürünlerinin ekran değişimini yaptırmak istemektedirler.  Bizler de müşterilerimize ellerinde bulunan laptop ekran değişimi yapılacak olan ürünü marka ve modelini sormak dayız

Dolayısıyla Bizler laptop ekran marka ve modelini sormak zorunda olduğumuz için müşterilerimize Bu konu hakkında bir soru yönettiğimiz de onlar doğal olarak şaşırıp kalmakta ve bizlere laptopun markasını ve modelini nerede yazdığını sormaktalar. Tabii ki kendilerine yardımcı olmak üzerimize bir görev olduğu için telefonda laptopun markasını ve modelini ne olduğunu   bizlere söyleye bilmeleri için Onlara yardımcı olmak zorundayız.

Öncelikle müşterilerimize ellerinde bulunan laptopun markasını soruyoruz ve markasının nerede yazdığı hakkında kendilerine detaylı bilgi veriyoruz.  Yukarıdaki resimlerde de görüleceği gibi laptopların markasının nerede yazacağı çok belli olmaktadır. Işte bunlardan dolayı laptop ların markasının ve modelinin nerede yazdığını sizleri anlatıp resimlerde göründüğü gibi belirtmekteyiz.

Laptop Marka ve Model Numarası Nasıl Tespit Edilir? Notebook bilgisayar markası nerede yazar model numarası nereden bulabillirim Asus, Dell, Acer, Lenovo, Toshiba, Hp, Samsung, MSI, Packard, Bell, Casper, Compaq, Exper, Fujitsu, Siemens, Benq, Crea, Lg, Nec, Datron, Aidata marka laptoplar marka ve model numarası nerede