fbpx

Network Kablolama Nasıl Yapılır? İş yeri Ağ Kablolama Ücreti ve Firmaları

Network Kablolama Nasıl Yapılır? İş yeri Ağ Kablolama Ücreti ve Firmaları yapısal kablolama, ofis kablolama, Bilgisayarlar arası ağ sorunu, yapısal kablolama, RJ45 connector, İnternet sorunu giderme, Adsl Modem sorunları, Swich ve Ağ problemleri, İnterneti ve Dosya aktarımının yavaş olması, Ağ Dosya ve Yazıcı paylaşımı ve buna benzer tüm sorunlar BilgisayarServisi.com olarak tarafımızca yapılamakta olup adresinizde giderilmektedir. Network sistemleri ile alakalı neler yapmak gerekmektedir. Bir firmada sağlıklı bilgi akışı, kaynakların paylaşımına ve verimli iletişimine bağlıdır.

Network kablolama nasıl yapılmalıdır?

Network kablolama ile alakalı yapılması gereken işlemler bir şekilde sıralama kaydetmektedir. Yapılacak olan işin kaliteli bir şekilde yapılması sizin iş akışınızı ile ilgili sorunsuz bir şekilde çalışmanızı sağlayacaktır. Burada mesele Network kablolama yapmak değil güzel bir şekilde kablolamayı gerçekleştirmek ve kullanıcıların ilerleyen zamanda sorunsuz bir şekilde İnternet’e bağlanmasını dosya ve yazıcı paylaşımı gibi işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamaktır.
Az önce de bahsettiğimiz gibi işten anlamayan bir kişinin uzun bir süre içerisinde uğraşıp çabalayıp sonunda Network kablolama işini yapması mümkündür fakat profesyonel bir kişinin bunu hem kısa bir sürede hem de kablolama yaparken kuralına göre ve usulüne göre bir şekilde yapmasın işin ehline verilmesi açısından kesinlikle olmazsa olmazdır. Network kablolama cat5 ve cat6 yani kategori 5 ve kategori 6 olarak iki çeşit kablo ile gerçekleştirilmektedir. Network kablolama sabır isteyen bir iştir kablo kalitesi Bu anlamda Çok kaliteli bir kablolama için önemli bir unsurdur. Eğer şirketinizde data Hızına ve kalitesine önem vermek istiyorsanız o zaman Network kablonuz’un kaliteli olması gerekmektedir.

Network kablosunun kaliteli olup olmadığını nereden anlarsınız?

Bu konu hakkında size bir püf noktası vermek istiyorum. Bu Aynen şu şekilde gerçekleşmektedir. Herhangi bir kabloyu elinize alın ve o kablonun bakır karışımının ne kadar yüksek olup olmadığını anlayın. Bakır karışımının nasıl olduğunu nereden bileceksiniz. İşte onu anlamak için şunu yapmanız gerekmektedir. Öncelikle evinize bir mıknatıs almanız gerekiyor tabii mıknatısı elinizi almak için de bulmanız gerekiyor. Eğer ki bir mıknatıs bulabilirseniz kablolama yaptıracağınız kabloya yaklaştığın ve kablo Eğer ki mıknatısı çekerse veya mıknatıs kabloyu çekerse o zaman onun içerisinde çokça Demir ve teneke karışımı alaşımların olduğunu göreceksiniz.

İşte bu kablo data transferinin kötü olduğu anlamına gelen bir kablodur ve bu Network Kablolama Kötü bir kablolama olacakır. O yüzden Mümkün Mertebe Network Kablolama yapacağınız zaman bakır alaşımlı kablo kullanmaya çalışın. Eğer tamamiyle bakır alaşımlı kablo kullanırsanız Network Kablolama işleminizin bir neticesi olarak data hızınız çok yüksek olacaktır.

Eğer şirketinizin veri hızınıza değer veriyorsanız Kurumsal firmalarla çalışın ve Network Kablolama  işlemlerinizi kaliteli hizmet ile alın. Kablolama firmasına kesinlikle kullanacağı uç ne ucu ve sonrasında ise kabloların uçlarına takılacak jackların önemi ve bu anlamda çok yer kaplamaktadır. Jack ve Connector kalitesi de çok önemlidir. Mesela plastik jak konnektörler ile Metal konektörler arasında çok ciddi farklar olmaktadır. Network Kablolamada Bu açıdan yaptıracağınız işçiliğin dışında kullanacağınız malzemeler Bunun için çok önem taşımaktadır.

Network Kablolama Nasıl Yapılır konusuna gelirsek kabloların düzgün bir şekilde ve uygun yerlerden geçirilip uçların düzgün bir şekilde çakılıp ve bu kontrollerin doğru bir şekilde renk sıralamasına göre yapılır sorunsuz bir bağlantının sağlanması ile gerçekleşir. Sorunsuz bağlantınız ile, ilerleyen zamanda kabloların tekrar sorun çıkarmaması, kabloların doğru bağlandığı takdirde veri aktarımının hızlı olması ve bilgisayarlar arasındaki ve yazıcı arasındaki dosya ve yazıcı paylaşımı nasıl sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Hatta sizin İnternet’e çıkış ve İnternet’e giriş ile alakalı soruların tamamı ile çözülmesi ile alakalıdır.

Network Kablolama konusunda nasıl bir swich seçilmeli?

Switch olarak da kesinlikle 1000 lik switch kullanmanızı istiyoruz 100 lük switch kullanırsanız veri transferinde sorun olur. Bazen Biz bunu söyleyince müşterilerimiz diyorlar ki “zaten internet hızımız bizim 10 megabit 1000 megabit lik 1 switch alsak ne işe yarar?”

Hayır böyle düşünmemek gerekiyor. Sizler veri transferini sadece internetten gelen verilere Bilgisayarınızı arttırırken kullanmıyorsunuz aynı zamanda bilgisayarlar arasında ve data transferi ve veri aktarımını yapıyorsunuz Bundan dolayı bilgisayarlar arasında hızlı transfer yapılmasını istiyorsanız o zaman switch alırken binlik switch almaya dikkat ediniz. Yani kısacası Sizler internetten gelen veri transferinden ziyade bilgisayarlar arasında veri transferi gerçekleştiriyorsunuz -ki bunun en önemli ayağı Backup sistemidir- yani bilgisayarlarınızın yedek alırken Swich üzerinden yedek alınır.

Network Kablolamanın en önemli olduğu yerlerden biride yedek alma işlemidir. Eğer yedek alma işlemi yavaş Olursa sizin için ciddi bir zaman kaybına sebep olmaktadır. Bu zaman kaybını önlemek için hızlı ve switch kullanmanız daha üstü bir switch varsa onu kullanmanız gerekmektedir Swich yönetilebilir olup olmaması çok önemli değil ama önemli olan swich hızlı olmasıdır.

Network Kablolama işinde kullanacağınız swich markalarına gelince: Bunun için tavsiye edeceğimiz belli başlı markalar var. Mesela Zyxel Asus HP yaptırmak istiyorsanız ve çok fazla bilgiye sahip değilsiniz o zaman bizi arayabilirsiniz bunun için bizimle iletişime geçiniz.Teknik ekibimiz gelip Öncelikle kesip yapıp Network Kablolama için kaç metre kablo gideceğini hangi kablonun kullanılacağını belirlesin ve sizi bu dertten kurtarsın.

Bilginin en büyük sermaye kaynağı olduğu günümüzde, bilgisayar yerel alan ağları ile paylaşmak bir firmanın veri paylaşımını esnekliğini en yüksek seviyeye çıkarmanın en doğru yoludur. Bu yöntem, çalışanlar arasındaki iletişimi mesafeden bağımsız olarak artırıp hızlandırırken, ortak bir bilgi havuzu yaratabilmenizi sağlar.Gün geçtikçe müthiş bir hızla artan veri iletişim ağı ihtiyacı, yanı sıra uzmanlık isteyen servis, tasarım, uygulama, bakım, genişleme ve onarım hizmetleri talebini de getirmektedir. Bir bilgisayar ağı, iki bilgisayar arasındaki bağlantı gibi basit bir yapıdan oluşabileceği gibi, birbirine uzak birden çok binadaki birçok iş istasyonu ve kullanıcının router, switch gibi aktif cihazlar aracılığı ile birbirine bağlanmasını gerektiren karmaşık yapılardan da meydana gelebilmektedir.

Network Kablolama Nasıl Yapılır meselesi Bir IT firmasının yapmakta olduğu işler arasında neredeyse en önemli olanlardan biri network kurulumu ve kablolama hizmetidir. Kablolama esasen elektrik firmalarının işleri olmakla birlikte bizler gibi IT firmalarıda bu işlemi üstlenmektedir.

Network Kablolama RJ45 Renk Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Network Kablolama Nasıl Yapılır denildiğinde en dikkat çeken unsur ren sıralamasıdır. En önemli meselelerden bir tanesini aslında renkleri düz bir şekilde bağladığınızda sistem çalışır ancak sizden sonra gelecek olan kablolama uzmanı sizin yaptığınız kablolama işini sizin kendinize göre yaptığınızı anlamayın standart bir ölçü ile yaptığınızı zannederek tüm kablolama işini normal bir şekilde yapar. Fakat burada bir çakışma söz konusu olur dolayısıyla kablolama işini yaparken Network kablolama nasıl yapılır konusunda uzman olarak renk sıralamasını standart sıralamada yani sol taraftaki resimde görüldüğü şekilde yapmak gerekmektedir. Yoksa düz bir şekilde yaptığınız zaman kablolama aslında çalışıyor fakat ilerleyen zamanda başka bir kişinin işe müdahale etmesiyle sorun çıkarabilir. Yani kısacası Network Kablolama RJ45 Renk Sıralaması turuncu beyaz – turuncu, yeşilbeyaz – mavi, mavi beyaz – yeşil, kahverengi beyaz – kahverengi şeklinde olmalıdır.

 • Bilgi İşlem Merkezleri (DATA CENTER)
 • İklimlendirme ve Hassas kontollü kima sistemleri
 • Yedekli UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) Sistemleri ve Altyapısı
 • Jeneratör kurulumları ve sisteme dahil edilmesi
 • Aydınlatma Sistemleri ve Altyapısı
 • Data Center Ortam Denetleyici Çözümleri (Aşırı Isı,Nem,su baskını v.b)
 • Data Center Kamera İzleme Sistemleri (Ip,Analog,Digital)
 • Topraklama ve Yıldırımdan Korunma Sistemleri
 • Network Data Kablolama
 • Network Yapısal Kablolama
 • Network Fiberoptik Kablolama
 • Network Cat5 Kablolama
 • Network Cat6 Kablolama

Etiler İnternet Arıza, Başiktaş İnternet ve Ağ sorunları, Levent Adsl Sorunu, Taksim internet arıza