Network Yapısal Kablolama Hizmetleri

Network Yapısal Kablolama Hizmetleri

Network Kablolama

Network kablolama cat5 ve cat6 yani kategori 5 ve kategori 6 olarak iki çeşit kablo ile gerçekleştirilmektedir. Network kablolama sabır isteyen bir iştir kablo kalitesi Bu anlamda Çok kaliteli bir kablolama için önemli bir unsurdur. Eğer şirketinizde data Hızına ve kalitesine önem vermek istiyorsanız o zaman Network kablonuzun kaliteli olması gerekmektedir. Mesela kablonun kaliteli olup olmadığını nereden anlarsınız?

Bu konu hakkında size bir püf noktası vermek istiyorum. Bu Aynen şu şekilde gerçekleşmektedir. Herhangi bir kabloyu elinize alın ve o kablonun bakır karışımının ne kadar yüksek olup olmadığını anlayın. Bakır karışımının nasıl olduğunu nereden bileceksiniz. İşte onu anlamak için şunu yapmanız gerekmektedir. Öncelikle evinize bir mıknatıs almanız gerekiyor tabii mıknatısı elinizi almak için de bulmanız gerekiyor. Eğer ki bir mıknatıs bulabilirseniz kablolama yaptıracağınız kabloya yaklaştığın ve kablo Eğer ki mıknatısı çekerse veya mıknatıs kabloyu çekerse o zaman onun içerisinde çokça Demir ve teneke karışımı alaşımların olduğunu göreceksiniz.

İşte bu kablo data transferinin kötü olduğu anlamına gelen bir kablodur ve bu Network Kablolama Kötü bir kablolama olacakır. O yüzden Mümkün Mertebe Network Kablolama yapacağınız zaman bakır alaşımlı kablo kullanmaya çalışın. Eğer tamamiyle bakır alaşımlı kablo kullanırsanız Network Kablolama işleminizin bir neticesi olarak data hızınız çok yüksek olacaktır.

Eğer şirketinizin veri hızınıza değer veriyorsanız Kurumsal firmalarla çalışın ve Network Kablolama  işlemlerinizi kaliteli hizmet ile alın. Kablolama firmasına kesinlikle kullanacağı uç ne ucu ve sonrasında ise kabloların uçlarına takılacak jackların önemi ve bu anlamda çok yer kaplamaktadır. Jack ve Connector kalitesi de çok önemlidir. Mesela plastik jak konnektörler ile Metal konektörler arasında çok ciddi farklar olmaktadır. Network Kablolamada Bu açıdan yaptıracağınız işçiliğin dışında kullanacağınız malzemeler Bunun için çok önem taşımaktadır.

Switch olarak da kesinlikle 1000 lik switch kullanmanızı istiyoruz 100 lük switch kullanırsanız veri transferinde sorun olur. Bazen Biz bunu söyleyince müşterilerimiz diyorlar ki “zaten internet hızımız bizim 10 megabit 1000 megabit lik 1 switch alsak ne işe yarar?”

Hayır böyle düşünmemek gerekiyor. Sizler veri transferini sadece internetten gelen verilere Bilgisayarınızı arttırırken kullanmıyorsunuz aynı zamanda bilgisayarlar arasında ve data transferi ve veri aktarımını yapıyorsunuz Bundan dolayı bilgisayarlar arasında hızlı transfer yapılmasını istiyorsanız o zaman switch alırken binlik switch almaya dikkat ediniz. Yani kısacası Sizler internetten gelen veri transferinden ziyade bilgisayarlar arasında veri transferi gerçekleştiriyorsunuz -ki bunun en önemli ayağı Backup sistemidir- yani bilgisayarlarınızın yedek alırken Swich üzerinden yedek alınır.

Network Kablolamanın en önemli olduğu yerlerden biride yedek alma işlemidir. Eğer yedek alma işlemi yavaş Olursa sizin için ciddi bir zaman kaybına sebep olmaktadır. Bu zaman kaybını önlemek için hızlı ve switch kullanmanız daha üstü bir switch varsa onu kullanmanız gerekmektedir Swich yönetilebilir olup olmaması çok önemli değil ama önemli olan swich hızlı olmasıdır.

Network Kablolama işinde kullanacağınız swich markalarına gelince: Bunun için tavsiye edeceğimiz belli başlı markalar var. Mesela Zyxel Asus HP yaptırmak istiyorsanız ve çok fazla bilgiye sahip değilsiniz o zaman bizi arayabilirsiniz bunun için bizimle iletişime geçiniz.Teknik ekibimiz gelip Öncelikle kesip yapıp Network Kablolama için kaç metre kablo gideceğini hangi kablonun kullanılacağını belirlesin ve sizi bu dertten kurtarsın.

 

  • Network Data Kablolama
  • Network Yapısal Kablolama
  • Network Fiberoptik Kablolama
  • Network Cat5 Kablolama
  • Network Cat6 Kablolama

Soru ve Görüşleriniz Buradan Paylaşabilirsiniz

Yorum & Soru