fbpx

Notebook Ekran ve Laptop LCD Panel Tamiri Nasıl Yapılır?

(Son Güncelleme: 21 Ekim 2018)

Neden Laptop Ekran Değişimi?

Genellikle günlük hayatta kullanmış olduğumuz bilgisayarlar dışarıdan herhangi bir müdahaleye maruz kalmadığı müddetçe sorun çıkarmamaktadır. Ancak dışarıdan bir müdahale yapıp kullanma amacına dışarı çıkıldığında sorunlar çıkarır. Örnek olarak kullandığımız laptop yere düştüğünde ekranı kırılabilir, hard diski zarar görebilir, klavyesi çalışmayabilir, veya adaptoru takılı olduğunda yere düşünce adaptör kablosunun kasılması ile birlikte adaptör giriş yeri bozulabilir.

Bunlar genellikle olası bir durumdur. Bu durumların ortadan kalkması için laptop ürünümüzü güzel kullanmamız ona gözümüz gibi bakmanız gerekmektedir. Genellikle laptop ekran değişimi için bizi arayan müşterilerimize neden kırıldı Diye sorduğumuzda Onlar şu cevabı “laptop yerdeydi ben de üzerine bastım farkında olmadan ekranını kırdım” veya “laptop açıkken ekran ve klavye arasında kalan bir cisim (örnek olarak kulaklık gibi” ekranı kırdı. Netice itibariyle kullandığımız laptop bu şekilde zarar görür ve birçok parçası kırılabilir.

Laptop ekran kırıldığında ne yapmamız gerekir?

Öncelikle ekran değişimini siz yapabiliyorsanız ekranı kendiniz sipariş verip değişimini yapabilirsiniz. Bu konu hakkında internet ortamında birçok videodan faydalanabilirsiniz. Ancak “ben risk almak istemiyorum” derseniz o takdirde bizim gibi bir firmadan destek alarak ekranı değişimi yaptırabilirsiniz. Ekran değişimi hassas bir işlem olmakla birlikte yanlış yapıldığı takdirde bilgisayarın anakartına zarar verilebilen bir işlemdir. O açıdan ekran değişimi konusunda bizden yardım almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Laptop ekran değişim süreci nasıl gerçekleşmektedir?

Ilk olarak yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve elinizde bulunan ürünün model numarasını bizlere ile etmenizdir. Eğer model numarasını bulamadıysanız laptop marka ve model numarası nasıl tespit edilir makalesini okuyabilirsiniz. Model numarası genellikle resimde görüldüğü gibi laptopun alt kısmında bulabilirsiniz. Örneğin bizlere bu model numarasını verdiğinizde size uygun fiyatı belirtir, yerinde değişim istiyorsanız yerinde teknik servis hizmeti için de bir fiyat verir, toplamda maliyet raporu çıkarttıktan sonra sizin talebinize göre hareket ederiz.

Sonrasında ise yerinde teknik servis hizmetini kabul ettiğiniz takdirde İstanbul içerisinde olduğunu varsayarsak 2 saat içerisinde size bir teknik personel gönderir ve ekranı adresinize değişim yaptırabiliriz.

Son olarak laptop ekran değişimi yapıldıktan sonra size bir servis formu verilerek 1 yıl garanti kapsamında olduğunu belgeleriz. Teknik destek arkadaşımız laptop ekran değişimi sonrası adresinizden çıkış yapar.

Yani toplamda 3 adımda laptop ekran değişimi tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Peki Daha sonra notebook ekranda sorun çıkarmı?

Laptop ekranları genellikle kolay kolay sorun çıkarmayan bir üründür. Mesela bilgisayar hard diski veya diğer parçaları örneğin anakart gibi parçalar çok hassas olmakla birlikte herhangi bir dışarıdan müdahale yapmadığınız durumda bile bozulabilir. Ancak laptop ekranları böyle değildir. Laptop ekranlarında ortaya çıkan sorunların ortalama %98 gibi büyük bir kısmı kırılma sonucunda oluşmaktadır. Yani bu da kolay kolay sorun çıkmamasına ve 100 tane üründen sadece 2 veya 5 tanesinin kendi kendine soru çıkardığı görülmüştür.

Yerinde ekran değişimi nedir?

Yerinde laptop ekran değişimi, sizdeki laptopun kullanmış olduğu ekranı sizin adresinize getirerek 15 dakika içerisinde orada değişimini gerçekleştirmektir. Klasik yöntemle bilgisayar sizden alınırdı daha sonra ekran değişimi teknik servis biriminde yapılır daha sonra belki bir gün veya 1 hafta sonra size tekrar teslim edilmek üzere geri getirirdi. Ancak artık bu devir kapandı. Yani bilgisayarınız artık Sizin adresinizden alınıp tekrar sizi mağdur etmiyor (sizin acil olan işlerinizin tam ortasında bilgisayarsız bırakmıyor) tam tersine ekranı sizin adresinize getirip orada değişim yapıyoruz. Nitelikli ve kaliteli personellerimiz sayesinde bu sorunu ortadan kaldırdık.

Evinizde veya işyerinizde hangi tip ekran olursa olsun adresinizde değişim gerçekleştiriyoruz.Bir cevap yazın