fbpx

Notebook Ekranımın Kırıldığını Nasıl Anlarım? Laptop iç ekran akma çatlak

Notebook Ekranımın Kırıldığını Nasıl Anlarım? Laptop iç ekran akma ve çatlak olduğunda nereden bilirim? Notebook ekranı değişimi ve lcd kırıldığını nereden bilebileceğimizi bu makaleden öğrenebilirsiniz. Laptop ekranınız arızalandığı zaman bizi arayabilirsiniz. Notebook LCD ekran değişimi laptop teknik servisi yerinde pc servisi ile tarafımızca çözümlenmektedir.

Laptop ekran kırıldığında dış yüzeyinde Herhangi bir sorun olmadığı için İnsanlar genellikle ekranlarının kırıldığını anlayamazlar. Bu vesileyle kullanıcılar bilgisayarservisi.com çağrı merkezini aradıklarında “ekranımın dış yüzeyinde herhangi bir sorun yok, sadece dış panelini değiştirebilir misiniz?” gibi birtakım küçük masraflar ile sorunu gidermeye çalışırlar.

Dolayısıyla bizler bilgilendirmek ve bilinçlendirmek adına bu makaleyi gerçekleştiriyoruz ki kullanıcılar ekranlarının nasıl kırıldığını ve neden kırıldığını bilsin ve çözüm ararken bilinçli bir şekilde arayış içerisinde olsunlar.

Öncelikle laptop ekranları nasıl kırılır?

Laptop ekranları genellikle klavye ve laptop ekrana arasına konulan kulaklık veya mouse gibi veya herhangi bir parçanın üzerine kapanmasıyla kırılır. Laptopu genellikle portatif olmasından dolayı yere koyduğunuzda üzerine çocuğunuz veya eşiniz veya siz bastığınızda ekran gene kırılabilir. Aynı şekilde ekranın sağ üst köşesinden tutup bir yerden bir yere götürürken taşıma esnasında ve kırılabilir.

Normal standart paneller pek kırılmamak ile birlikte ince olan slim paneller çok kolay bir şekilde kırılır. Dolayısıyla özellikle slim panel kullanan müşterilerimiz bu konuda çok dikkatli olmalıdır. Belli bir yerden başka bir yere taşırken ekranın sağ üst köşesinden veya sol üst köşesinden tutarak taşımaktan ziyade laptopun klavye kısmına bakan alt kısmından iki elini tutup kaldırmaları gerekir. Bu şekilde bir taşıma yöntemi sadece laptopun ekranını kırmaz aynı zamanda alt kasasından bu şekilde tutarsanız anakartı da zarar verip kırabilirsiniz.

Dolayısıyla elinizdeki laptopun ömrünün uzun olması biraz sizin kullanmanız ile alakalı bir mesele olmakla birlikte bazen de “nasip” diyelim. Dolayısıyla müşterilerimiz laptopların ekranlarının nasıl kırıldığını veya kırık olup olmadığını anlayamıyorlar.

Notebook Ekranımın Kırıldığını Nasıl Anlarım?

Notebook Ekranımın Kırıldığını Nasıl Anlarım

Bunun için şunu söylemek gerekiyor. Resimde görüldüğü gibi laptop ekran 6 parçadan oluşuyor. Bunların bir tanesi en arkadaki koruma paneli 2. ise en öndeki sizin kırılmadığını düşündüğünüz diğer bir koruma paneli. Ekran oluşturan katmanlar ise ortadaki 4 panel ve esas olan kristallerin oluşturduğu siyah led paneldir.

Üzerine basılan ve baskı yapılan ekran kesinlikle orta kısımdaki kristal panelin kırılması ile birlikte görüntünün kaybolması söz konusu olmaktadır. Dolayısıyla tırnağınız ile dış yüzeye dokunduğunuzda herhangi bir kırılma olmadığını fark ettiğiniz gibi ekranınızın sadece belli bir katmanının değişmesiyle birlikte çözümlenebileceğini düşünmektesiniz. Dolayısıyla ekran kırılması içerdeki ve dışarıdaki tüm parçaların kırılmasıyla değil de sadece ortadaki kristallerin oluşturduğu panelin kırılması ile gerçekleşiyor. Bundan dolayı bu tek paneli değiştirmek mümkün olmadığı gibi komple değiştirmek mümkündür ve komple değişimi ile birlikte ekran değişimi gerçekleşmektedir.

Peki laptop ekranım kırıksa ne yapmalıyım?

Bu durumda yapmanız gereken uzman bir firmadan hizmet almak ve sorunu gidermenizdir. Laptop ekran değişimi tarafımızca yaptığımız işlemler arasında olup adresinizde değişim gerçekleştirmekteyiz.Bir cevap yazın