fbpx

Laptop Ekran Kartı Tamiri Ne Kadar? Garantili Ekran Çip Değişimi Fiyatları

Laptop Ekran Kartı Tamiri Ne Kadar?

Laptop Ekran Kartı Tamiri Ne Kadar? Garantili Asus Lenovo Dell Acer HP Casper Samsung MSI Monster Ekran Çip Değişimi Fiyatları ucuz kaliteli güvenilir hızlı Laptop Ekran Kartı Çip Tamiri Notebook ekran arızası Renk karışması anakart Bga tamiri Laptop Gpu Çipset Tamiri Ekran GPU Çip değişimi BGA onarımı istanbul BGA GPU onarım ve değişimi konusunda bizi arayabilirsiniz.

Laptop GPU ve BGA neden Bozulur?

Laptop GPU ve BGA neden Bozulur?

Laptop Ekran Kartı Tamiri Garantili GPU Ekran Çip (Chip) Değişimi Fiyatı Laptop ekran kartları değiştirme değiştirmek gerekir mi ve el laptop ekran kartları neden bozulur? Laptoplarda ekran çipi genellikle laptopun ısınmasından dolayı bozulur.
Yani siz laptopun ekran tipini çok fazla zorlarsanız o bölgede ciddi bir ısınma söz konusu olur. Bu nedenle laptoplar da soğutma sistemine çok fazla dikkat etmemiz gerekmekte olup yıllık ve Aylık periyodik Bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir.

Laptop Ekran Kartı Marka ve Modelleri
 • Nvidia geforce
 • Ati radeon
 • Intel

Bu periyodik bakımları yaptırmazsa nasıl laptopunuzun klavye senin üzerine elinizi koyduğunuzda bir ısınma hissedecek ve bu ısınmanın anakarttan kaynaklandığını fark edemeyeceksiniz.
Bunu fark edemediğiniz durumda içeride öyle yüksek derecelerde dönen bir söz konusu olacak ki bu ısı laptopunuzun ısınmasına Hatta kavurmasına sebep olacaktır.

Notebook soğutma sistemi neden işlev görmez?

Notebook soğutma sistemi neden işlev görmez?

Burada cevaplaması gereken asıl soru toplum olarak düzenli periyodik bakım veren yaptırıyoruz olması gerekir Çünkü düzenli periyodik bakım yaptırmadığı mız için laptopunuzun fan hızı ve aralarında ciddi bir yoğunlaşma söz konusu oluyor ve bu sorunun soğutma sisteminin yerine getirmesini sağlamaktadır Dolayısıyla bilgisayarımız soğutma sistemi işlem görmediği için ciddi bir ısınmaya ve bu ısınmanın da anakartı zararlarının yansıması söz konusu olmaktadır onum İçin ekran kartı Evet bozulabilir ve ekran kartı değişimi söz konusu olmaktadır.

Laptop Ekran Çip Tamiri Mantıklımı?

Peki ekran kartının değişimi nasıl olacak nasıl ekran kartı tamir edilebilir tamir edildikten sonra ortalama ne kadar bir süre bizi götürür ve işimizi görür tamir ettirmek mi mantıklı yoksa laptobu değiştirmek mi daha mantıklı gibi soruları burada cevaplayacağım.

Öncelikle laptop kaliteli ve fiyatı yüksek bir bilgisayar ise o zaman bu notebook ürününüzün tamir edilmesi daha mantıklı olacaktır notebook ekran kartlarının tamiri genellikle 300 TL ile 500 TL arası değişiklik göstermektedir Şimdi siz buradan hesaplayıp elinizdeki notebook ürününüz ekran kartına değiştirmeye değecek durumdaysan yani 2000 TL üzerinde bir notebook ürününüz varsa ve ekran kartı 2 GB 1 ekran kartı ise o zaman bu ekran kartı ile birlikte notunuzu tamir ettirmek daha mantıklı olur Çünkü böyle bir ürünün şu anda almak 2GB ekran kartı olan bir ürünü almak ortalama 2000 TL nin üzerindedir.

Laptop Ekran Çip Tamiri Mantıklımı?

Laptop Ekran Çip Tamiri Mantıklımı

İşte Bütün bunlardan dolayı notebook ürününüzü değiştirmekten ziyade çöpe atmış olacaksınız tire işareti kesinlikle bu ürünü tamir ettirmeyiniz öneririz Bizler bilgisayar servisi.
com olarak bütün laptopların tamir ve teknik servis hizmetlerini yapıyor anlaşmalı kurye firmamız vasıtasıyla ürünü adresinize teslim oluyor gerekli bütün camileri yapıp tekrar testlerden geçirip sizin adresinize teslim ediyoruz.

Güvenilir bir firma olarak sizlere yıllardır hizmet vermekteyiz Dolayısıyla laptop karınızın ekran değişimleri dahil olmak üzere klavye değişimi anakart tamiri ekran kartı tamiri DVD writer değişimi ve buna benzer birçok sorunu adresimizde gerçekleştirmekte olup anakart tamiri ne ciddi bir ekipman gerektiği için orada gerçekleştiremiyoruz.

Laptop Ekran Kartı Tamiri hakkındaki diğer detaylar

Laptop ekran kartı tamiri fiyatı Ortalama Ne Kadar?

Genellikle laptop ekran kartları marka ve modele göre değişiklik arz etmektedir. Nvidia GeForce ekran kartları ve ATI radeon  ekran kartları birbiriyle rekabet halindedir. Günümüzde en çok yaygın olan ekran kartı GeForce ekran kartıdır ve oyunlarda performans açısından da diğer rakiplerine fark yaratmaktadır. Dolayısıyla tamir edilecek laptop ekran kartı eğer GeForce ekran kartı ise diğer markalara nazaran biraz daha fiyatı yüksek olabilir. Ancak bu kalite olarak da size yansıyacaktır. Dolayısıyla fiyat politikasına kesinlikle laptop bilgisayarınızın içerisindeki bulunan ekran kartı belirlemektedir. 2 GB olan ekran kartları 1GB ekran kartlarına göre biraz daha fiyatı pahalı olmaktadır. Dolayısıyla 2GB laptop ekran kartı değişimi fiyat olarak daha fazladır. Ekran kartı chipset tamiri fiyatı için ortalama fiyat vermek gerekirse 300TL ile 450TL arası değişmektedir.

Ekran kartı çipi ısıtma işlemi faydalı olurmu?

Ekran kartı chip ısıtma işlemi bizim açımızdan çok tavsiye edilen bir işlem değildir. Nedeni ise kısa süre sonra tekrar ortaya çıkmaktadır. Laptop ekran kartı çipi ısıtma işlemi gerçekleştirildiği takdirde ilerleyen zamanda tekrar ortaya çıkmakta ve yeniden nüks etmektedir. Köklü çözüm ise notebook ekran kartı değişimidir. Sizler ne kadar ısrar ederseniz edin biz ısıtma işlemini yapmamaktayız. Firmamız prensip gereği sadece değişim işlemi yapmaktadır. Türkiye’de birçok firma ısıtma işlemini yapmak ile birlikte müşterileri de ciddi manada mağdur etmektedir. Maalesef toplum olarak teknolojiye çok uzak olmamızdan sebep bilinçli bir tüketici kitlemiz yoktur. Dolayısıyla sadece notebook ekran kartı değişimi değil tüm konularda kandırılmaya müsait olmasından dolayı genellikle ısıtma işlemini birçok firma yapmaktadır. Bu açıdan tüketicilerin bilinçlenmesi, bilgisayarlarının kesinlikle ısıtma mı yoksa değişim ve yapıldığını bilmesi gerekmektedir.

Laptop ekran kartı bozulursa ne olur?
ekran kartı çipi neden bozulur
laptop ekran kartı tamiri istanbul
samsung laptop ekran kartı fiyatları
asus x550jk ekran kartı değişimi

Soru: “Notebook anakartları Peki yaptırmaya değer mi, Kronik bir arıza olabilir mi?”

Cevap: İşte bu sorunun cevabı biraz deneyim gerektirmektedir tecrübe istemektedir.Çünkü bazı notebook anakartları vardır ki bu anakartların ekran değişimi Kronik ve 3 ay sonra 5 ay sonra tekrar sorun çıkarmaktadır dolayısıyla böyle notebookları Bizler tamir etmiyor size konu hakkında bilgi vererek bunu yaptırma seni daha iyi olur diyoruz Aslında öncelikli meselemiz para kazanmak olmuş olsaydı kronik arızası olan laptop anakart tamiri derinin kesinlikle yapılmasını ister ve tekrar tekrar para kazanmak isterdik ancak Öncelikle düşüncemiz müşteri memnuniyeti olmasından dolayı bu tip bilgisayarların ana kartlarını ve laptop ekran tamiri ni gerçekleştiremiyoruz konu hakkında sizi detaylıca bilgilendirip bu laptopların tamir edilmesinden ziyade tamir edilmemesini ve tamir edildiği durumda Tekrar sorun çıkarabileceğini sizlere detaylı bir şekilde anlatıp bilgi veriyoruz.

Geforce GPU Tamiri

Geforce GPU Tamiri

Soru: Böyle bir durumda müşterilerimiz bizlere şunu soruyorlar. “Elinizde ikinci el başka bir bilgisayar var mı?”
Cevap: Evet bu tip durumlarda müşterilerimize ikinci el bir bilgisayar veya 01 bilgisayar öneriyoruz laptop ekran kartı tamiri kronikleşmiş ve sorun oluşturmaya devam etmezse o zaman bizim üzerimize sıfır veya ikinci el marka bir laptop tavsiye edilen 2 arızalı olan ve ekran tipinin değişmesi sıkıntılı olan laptopu Biz kendisinden teslim oluyoruz ve sadece kendisinden Fiyat farkını talep ediyoruz Böylelikle müşterimiz Hem yeni bir bilgisayara sahip oluyor hem daha az masraf ödeyerek elindeki bilgisayarı çıkarmış ve değerlendirmiş oluyor bunun için ikinci el bilgisayar alım satım ile alakalı makalemizi okuyabilirsiniz.

Soru: Notebook ekran kartı tamiri ile ilgili süre ne kadardır? Laptop GPU değişimi ortalama ne kadar bir zaman sürer?
Cevap: Laptop ekran kartı tamiri ortalama bir iki gün süren bir işlemdir. Ancak elimizde ürünün bulunması durumunda bu süre geçerlidir. Üründen kastımız ise gerekli olan donanımdır. Yani ekran kartı donanımıdır. Bu donanım elimizde olduğumu müddetçe bizler hemen ekran kartını değiştirip sizlere ulaştırabiliriz. Fakat elimizde olmayan ürünler olabilir. Mesela ekran kartı çipi elimizde yoksa biz GPU tedarik etmek zorunda kalacağız. Dolayısıyla bazen İstanbul dışından getirmek gibi bir zorunluluğumuz olabilir. Bu gibi durumlarda ekran kartını ve ekran çip ürününü siparişle istiyoruz. Biz laptop / notebook ekran kartını elimize aldığımızda bir iki gün içerisinde değişimini gerçekleştirebiliyoruz. Fakat bazen kargodan veya farklı sebeplerden kaynaklı işlem uzayabiliyor. Belirtmiş olduğumuz gibi eğer elimizde laptop ekran kartı çipi varsa hemen tamir edip geri gönderebiliriz ancak elimizde notebook gpu çip kartı yoksa uzun sürebilir.

Laptop Ekran Kartı Tamiri ile ilgili aramalar

 • ekran kartı chipset tamiri fiyatı
 • laptop ekran kartı tamiri fiyatı
 • ekran kartı çipi neden bozulur
 • ekran kartı çipi ısıtma
 • laptop chipset arızası nasıl anlaşılır
 • ekran kartı chipset ısıtma
 • ekran kartı chipset fiyatları
 • ekran kartı çipi değişimi fiyat
 • Notebook ekran çipi fiyatı
 • garantili ekran kartı tamiri
 • ekran kartı tamiri istanbul
 • ekran kartı tamiri fiyat
 • ekran kartı tamiri mecidiyeköy
 • ekran kartı tamir servisi
 • ekran kartı tamiri kaç para